top of page

Czy ja tu mieszkam? czytanie uczestniczące


Trochę w nawiązaniu do ostatnich jesiennych tematów, ale do wykorzystania przez cały rok.

Dzielę się z Wami nową pomocą do czytania uczestniczącego, którą przygotowałam z myślą o moich przedszkolakach.

Książka jest w wersji interaktywnej - jako prezentacja i do wydrukowania. Obie wersje znajdują się w zakładce do pobrania.

Na kanale YouTube jest też dostępna w wersji filmowej https://youtu.be/n4CLer8kUj0


Książka posiada rytmiczny tekst z powtarzającą się frazą, którą można wykorzystać do aktywnego uczestnictwa. Za jej pomocą zapoznajemy dziecko z leśnymi zwierzętami i ich domami, rozwijamy słownictwo bierne i czynne. Dzięki niej można też rozwijać strategię start-stop, naprzemienność, umiejętność potwierdzania i negowania oraz zachęcać do opowiadania o swoim domu.


Przypominam o konieczności dostosowania pomocy do systemu komunikacyjnego dziecka (rodzaj, ilość, wielkość, odmiana symboli itd.). Niniejsze opracowanie ma służyć inspiracji do tworzenia indywidualnych pomocy, dlatego wszystkim chętnym udostępniam również wersję prezentacji do edycji.


Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat czytania uczestniczącego zapraszam do tego wpisu https://www.przystanbrzdaca.com/post/czytanie-uczestnicz%C4%85ceJeśli podobają Ci się moje posty, zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj lub udostępnij.

Zachęcam Cię również do subskrybowania bloga - będziesz mieć pewność, że nie ominą Cię nowe informacje.

735 wyświetleń

2 Comments


Przystań brzdąca
Przystań brzdąca
Nov 07, 2020

Dziękuję. Życzę dużo radości przy wspólnej lekturze 🙂

Like

Świetna książka do wspólnego czytania

Like
bottom of page