top of page

Bystre oczko 

Zaktualizowano: 12 cze 2020Zabawa z planszami to doskonały sposób na usprawnianie wielu funkcji poznawczych. Dzięki nim dziecko trenuje pamięć, spostrzegawczość i koncentrację poprzez analizę wzrokową. Rozwija też orientację wzrokowo-przestrzenną i umiejętność liczenia.


Zabawa efektywnie wspomaga rozwój poznawczy i intelektualny dziecka.

Ma wpływ na rozwój mowy – dzieci nazywają, opisują to, co widzą na ilustracji, orientacji przestrzennej – w zależności od kompozycji ilustracji umożliwia ćwiczenie relacji przestrzennych (przyimki), analizy wzrokowej - niezbędnej do kształtowania umiejętności czytania i pisania.


Wykorzystanie obręczy jako podpowiedzi

Na rynku pomocy dydaktycznych dostępnych jest wiele gotowych tego typu, są one jednak drogie, a po kilku zabawach przestają być dla dziecka atrakcyjne. Dlatego warto taką planszę wykonać samemu.


Potrzebny jest tylko duży arkusz brystolu, kolorowe obrazki, pomysł i trochę cierpliwości 😉

Obrazki można wydrukować lub wykorzystać ulotki reklamowe.

Plansze można wykonać w oparciu o jedną kategorię (np. pojazdy, owoce itp.) lub kilka (np. artykuły z różnych sklepów). Dzięki temu wprowadzamy pojęcie klasyfikacji.

Zabawa polega na odszukaniu określonej liczby elementów planszy. Dla ułatwienia odnalezione elementy można oznaczać, np. przez położenie na nich guzika, zakrętki itp.

Tak więc do dzieła i życzę udanej zabawy :)Jeśli podobają Ci się moje posty, zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj lub udostępnij.

Zachęcam Cię również do subskrybowania bloga - będziesz mieć pewność, że nie ominą Cię nowe informacje.

53 wyświetlenia

Comentarios


bottom of page