top of page

Dzień Matki


Co robi mama? - prezentacja PowerPoint

1. Prezentacja utworzona w programie PowerPoint w formacie ppsx. Wykorzystano w niej symbole PCS z programu Boardmaker. Ilustracje pochodzą ze strony VectorStock.

Prezentacja przedstawia 13 różnych czynności.2. Odbiorcy - prezentacja została opracowana dla przedszkolaków z autyzmem, NORM, afazją, posługujących się systemem AAC opartym na symbolach PCS (troje dzieci w początkowej fazie wprowadzania AAC, jedno dziecko zaawansowane w trakcie modyfikacji systemu).


3. Cele - rowijanie kompetencji:

* językowych - rozwijanie i utrwalanie słownictwa biernego i czynnego (czasowniki), różnicowanie symboli

* społecznych i komunikacyjnych - rozwijanie inicjatywy komunikacyjnej, upominania się o akcję (strategia start-stop - gestem, symbolem z narzędzia komunikacyjnego lub w prezentacji), kształtowanie umiejętności komentowania (w odpowiedzi na pytanie "Co robi?"), dokonywania wyboru, pozytywnej reakcji na informację o błędzie

* manualnych - posługiwanie się myszką, switchem, dotykowo (obsługa prezentacji)


4. Aktywność użytkownika - dokonywanie wyboru poprzez klikanie w prezentacji lub z użyciem indywidualnego narzędzia.


5. Dostęp do materiału - prezentacja, wykorzystane symbole oraz ilustracje dostępne są na stronie www.przystanbrzdaca.com w zakładce "Do pobrania" (po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie).

Pomoc bezwzględnie musi być dostosowana do indywidualnego systemu komunikacyjnego użytkownika!

W związku z dużym zainteresowaniem wersji do edycji (co bardzo mnie cieszy, bo oznacza, że dbacie o dostosowanie pomocy :)) wrzuciłam ją również do zakładki "Do pobrania".


Na moim kanale YouTube znajdziecie też piosenkę "Moja mama" w wersji AACowej, a w zakładce do pobrania - wykorzystane symbole.Comentários


bottom of page