Zabawa z wodą

Zabawy z przelewaniem wody nie wymagają specjalnych przygotowań, a niosą ze sobą wiele korzyści. Rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, wzmacniają mięśnie przedramienia, nadgarstka i palców oraz dają poczucie samodzielności i mnóstwo frajdy.

Zabawy nie trzeba też specjalnie aranżować. Dzieci z pewnością znajdą swój sposób na to zadanie :)

Do zabawy potrzebne są różnego rodzaju naczynia - kubki, wiaderka, butelki, słoiki, dzbanki z uszkiem, pojemniki do robienia lodu, blacha do pieczenia babeczek (z wgłębieniami), foremki itp.

farbowanie wody bibułą

Przydatne są różnego rodzaju pipety, ale mogą też być różnej wielkości łyżki, chochle, miarki (np. od lekarstw). Zabawa z wodą nie może się obejść bez lejka i sitka - to zestaw obowiązkowy ;)

Aby urozmaicić zabawę warto wodę zabarwić. Jeśli nie mamy barwników, można w tym celu użyć farbek lub kolorowej bibuły (bibułę należy zalać gorącą wodą). Samo farbowanie wody jest już dla dzieci wspaniałym doświadczeniem, a mieszanie kolorów to prawdziwe "czary-mary" :)


Do zabawy można użyć sypki materiał. Jeśli nie macie akurat cekinów lub koralików, to równie dobrze może to być ryż, kasza, czy groch - wszystko co da się przecedzić przez sitko.

Ważne! pamiętajcie o zabezpieczeniu mebli i podłogi. Zdarza się, że zabawa nieco wymyka się spod kontroli ;)

Udanej zabawy!

41 wyświetlenia
  • Przystań brzdąca YouTube

Jeśli podobają Ci się moje posty, zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj lub udostępnij.

 

Zachęcam Cię również do subskrybowania bloga - będziesz mieć pewność, że nie ominą Cię nowe informacje.

Aby subskrybować bloga musisz być zarejestrowanym członkiem witryny i zaznaczyć tę opcję w ustawieniach. Po rejestracji otrzymasz  w wiadomości e-mail hasło dostępu do plików do pobrania.

Uwaga! Jeśli nie otrzymałeś na pocztę potwierdzenia o rejestracji na stronie - sprawdź SPAM. 

Zdarza się, że tam czasem wpadają wiadomości.